Owocowa Kraina >> Zalety biurowego cateringu

Zalety biurowego cateringu

Zapewnienie pracownikom darmowego jedzenia w pracy to świetny pomysł na benefity. Dzisiaj pracownicy oczekują nie tylko dobrego wynagrodzenia oraz stabilnych warunków. W ich przyciągnięciu do naszej firmy dużą rolę odgrywają też dodatki. Czasami jeden szczegół może zadecydować o tym, że fachowiec wybierze właśnie naszą organizację jako miejsce pracy. Gdy w ogłoszeniu zamieścimy informację, że codziennie zamawiamy owoce do biura, może to zapewnić nam przewagę podczas rekrutacji nowych osób. Pomyślmy tylko o tym, ile zalet może mieć dietetyczny catering.

Dla każdego coś innego

W dzisiejszych czasach wiele osób jest na diecie. Przestrzegają jej ściśle w domu, ale już w godzinach pracy często brakuje czasu na zorganizowanie stałych posiłków. Wtedy je się to, co jest pod ręką. Gotowe batony dostarczają co prawda niezbędne do pracy umysłowej węglowodany, ale przy tym są źródłem niezdrowych tłuszczy oraz sporej ilości cukru. Przekłada się to oczywiście na spożyte kalorie, a co za tym idzie — nadwagę. Ten ostatni problem może dotknąć osoby których praca polega na siedzeniu przy biurku. Znacznie lepszym sposobem na dostarczenie sobie energii do efektywnej pracy są owoce. Posiadają niewiele kalorii, a dają sporo sił. Najlepszym przykładem mogą być jabłka — jedno średniej wielkości to tylko 40kcal. To aż o 5 razy mniej, niż zawiera 50-gramowy batonik.

Wyciskanie soków to kolejny element, który jest plusem owoców. Można to robić nawet podczas przerw, a wspólna zabawa wyciskarką może dać sporo frajdy i stanowić odskocznię od zawodowych obowiązków. Taki sok jest zdrowy, bo nie zawiera konserwantów, a jego świeży smak przypadnie do gustu każdemu. Argument o zawartym cukrze też można łatwo obalić, bo nawet pomarańcze, czy truskawki zawierają go stosunkowo niewiele. Poza tym jest to cukier niedodany w fabryce, a naturalny — znacznie zdrowszy dla naszych organizmów. Jak widać, zalet dietetycznego cateringu do biura jest mnóstwo. Nawet mocno zapracowane osoby znajdą chwilę, by zjeść smacznie i zdrowo.

Zamknij