Owocowa Kraina >> Owoce, które warto jeść przez cały rok

Owoce, które warto jeść przez cały rok

„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” – któż z nas nie zna tej piosenki zachęcającej do zdrowego odżywiania się. Już w przedszkolu dzieci dowiadują się, jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, które są głównym źródłem witamin. Dziś skupimy się na tym, które owoce należy jeść przez cały rok.


Jabłka – rodzime źródło witamin
Nie musisz wyjeżdżać za granicę po egzotyczne owoce, ponieważ wystarczy, że skorzystasz z oferty sklepów, w których znajdziesz ich wiele odmian. Inną opcją jest ich zakup u lokalnych rolników. Dostawa owoców we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie oraz każdym większym mieście w dzisiejszych czasach nie jest żadnych problemem. Czasem wystarczy jeden e-mail lub telefon do przedsiębiorstwa zajmującego się produkowaniem oraz transportem tych produktów, aby cieszyć się smakiem pysznych owoców.

Mandarynki, pomarańcze i cytrusy
Głównym źródłem witaminy C są owoce cytrusowe. Dlatego jeżeli chcesz zachować zdrowe dziąsła i zęby, a także ochronić się przed przeziębieniem, sięgaj po mandarynki oraz pomarańcze. Jedząc je, zapewnisz sobie dużą odporność i tym samym nie będziesz musiał zmagać się z chorobami sezonowymi. Pamiętaj, aby tego typu przekąski jeść co najmniej raz dziennie, a nie tylko od święta. Jeśli pracujesz, zastanów się, czy dobrym pomysłem nie byłoby zdecydować się na owoce z dostawą do biur i firm w Poznaniu, Warszawie czy gdziekolwiek pracujesz. Zadbaj o swoje zdrowie już dziś i postaw na profilaktyczne rozwiązania, na przykład jedzenie zdrowych posiłków.

Zamknij