Owocowa Kraina >> Owoce, które warto jeść latem

Owoce, które warto jeść latem

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale upodobania żywieniowe mogą zmieniać się wraz z porą roku. Latem naturalnie mamy większą ochotę na słodsze i zarazem orzeźwiające. Już w maju pojawiają się pierwsze truskawki. Na targowiskach oraz w hipermarketach możemy kupić odmiany zagraniczne. Przeważnie pochodzą one z Hiszpanii. Nie warto ich jednak przedkładać ponad te polskie. W odróżnieniu od naszych – truskawki hiszpańskie są co prawda większe, ale ich smak nie jest tak intensywny. Lepiej poczekać kilka tygodni i już na początku czerwca móc cieszyć się dorodnymi owocami z polskich plantacji.

Jabłka to kolejny owoc, który warto jeść latem. Pierwsze odmiany pojawiają się już późną wiosną. Mogą być jednak lekko twarde. Najlepsze jabłka są w środku lata oraz na początku jesieni. Jabłka to niezwykle zdrowe owoce, pełne wartościowych witamin. Posiadają wiele cennego dla nas błonnika, co pomaga w dobrym trawieniu. Specjaliści oraz dietetycy zalecają, aby spożywać je między posiłkami. Wtedy najszybciej przedostaną się przez układ pokarmowy.. Najlepiej więc jest jeść je osobno, a nie jak wiele osób sądzi – jako deser po posiłku. Optymalną porą dnia na jedzenie jabłek będzie przedpołudnie. Pod wieczór nie dostarczą nam już tylu witamin, co zjedzone wcześniej.

Trochę ochłody od… cytryny!

Herbata z cytryną kojarzy nam się głównie z zimą i sezonem grypowym. Ten owoc posiada jednak właściwości chłodzące. Najlepiej pić go z wodą – wtedy dodatkowo nawadniamy nasz organizm, co jest nieocenione w trakcie upałów. Podobne właściwości mają też pomarańcze oraz inne cytrusy.

Jak ulżyć pracownikom?

Zamawiając owoce do firmy, możemy w łatwy ulżyć naszym pracownikom podczas gorących dni w pracy. Istnieje wiele wariantów, w ramach których są one dowożone bezpośrednio do naszych budynków. W ten sposób budujemy więź z podwładnymi, dając im dodatkowy bezpłatny bonus. Przede wszystkim jednak dbamy o ich zdrowie. Oprócz tego, to także świetna przekąska, która jest niskokaloryczna, wartościowa oraz energetyczna.

Zamknij