Owocowa Kraina >> Menu idealne na upały

Menu idealne na upały

Jedni kochają lato za słońce, drudzy nie potrafią poradzić sobie z upałami. Zmęczenie, niechęć do jedzenia czegokolwiek, czy odwodnienie — to często problemy, z którymi zmaga się wiele osób podczas wysokiej temperatury. Aby zadbać o nasze zdrowie, powinniśmy się odpowiednio odżywiać oraz pić dużo wody. W jaki sposób wprowadzić te zdrowe nawyki żywieniowe latem? Odpowiedź na to pytanie przedstawiamy w naszym dzisiejszym artykule.

Mądre odżywianie latem: czas na przerwę w pracy

Rodzaj naszej pracy, często wpływa na, to kiedy możemy pozwolić sobie na przerwę i małą przekąskę. Wiele firm, dbając o swoich pracowników, wprowadza dzień owoców. To świetny sposób na to, aby dostarczyć do naszego organizmu, chociaż trochę niezbędnych witamin. Z myślą o Was dostarczamy owoce do firm w Poznaniu. Bez względu na porę roku, branżę, czy dzień tygodnia, jesteśmy po to, aby w Waszej firmie, pracownik czuł się dobrze. Oprócz tego warto zadbać o odpowiednie śniadanie oraz lunch. Kilka ciekawych pomysłów przedstawiamy w dalszej części artykułu.

Idealne przepis na słoneczne dni

Podczas takiej pogody, warto pamiętać, że żywność może szybko się popsuć. Szczególnie jeżeli nie mamy możliwości skorzystania z lodówki w pracy. W takim przypadku oprócz owoców możemy przygotować sobie przekąski w formie orzechów, wafli ryżowych, czy warzyw.

Jeśli jednak możemy przechować lunch w kuchni, warto zadbać o to, aby posiłki były lekkie. Dobrym pomysłem są sałatki warzywne z kurczakiem, których nie musimy dodatkowo podgrzewać. Przepis jest prosty. Sezonowe warzywa (ogórki, sałatę, pomidory, szczypior) myjemy i drobno kroimy. Filet z kurczaka pieczemy w piekarniku lub na grillujemy, a następnie kroimy w cienkie paski i dodajemy do warzyw. Taka potrawa świetnie współgra z sosem vinaigrette.

Gdy mamy więcej czasu, możemy pomyśleć o przygotowaniu zupy. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście chłodnik, który podczas upałów sprawdza się znakomicie. Zupy krem, często również bardzo dobrze smakują na zimno i są szybkie w przygotowaniu.

Nie należy zapominać o wodzie, która stanowi podstawę, jeżeli chcemy dobrze się czuć. Warto zjeść także pożywne śniadanie w domu, a w pracy posilić się chociaż darmowym owocem.

Zamknij