Owocowa Kraina >> Jakie zalety ma zamawianie owoców do firmy?

Jakie zalety ma zamawianie owoców do firmy?

Nie od dziś wiadomo, że pracownik czujący się w swoim zakładzie pracy źle nie przynosi oczekiwanych korzyści pracodawcy. W szczególności w ostatnim czasie duża uwaga kierowników skupiona jest na motywowaniu zatrudnionych do pracy. Okazuje się, że premie i podwyżki nie muszą być jedynymi bodźcami, które napędzają pracowników do efektywniejszego wykonywania swoich obowiązków. Pracodawco: nadchodzi owocowa rewolucja!

Zadbaj o swoich pracowników

Nawet jedna porcja owoców spożywana w ciągu dnia wpływa na poprawę nastroju oraz koncentracji. Dawanie więc pracownikom stałego dostępu do świeżych owoców może istotnie wpłynąć na korzyści dla firmy. Poprawiona koncentracja przekłada się bowiem na większą produktywność, ta z kolei wpływa na szybsze wykonywanie zadań zawodowych i mniejsze prawdopodobieństwo pomyłki. W końcu owoce to samo zdrowie.

Nie w każdej firmie pracownicy mają dostęp do kuchni – tym bardziej zainwestowanie w regularne dostawy owoców poprawi ich morale i zwiększy lojalność wobec zakładu. Jak to możliwe, by względnie niewielkim kosztem osiągnąć tak dużo? Każdy element otrzymywany bez ponoszenia dodatkowej opłaty cieszy. Docenienie pracowników małym gestem wpływa pozytywnie na ich poczucie własnej wartości. Pracodawca może wówczas oczekiwać, że jego zatrudnieni będą wykonywać swoje obowiązki dokładniej i z… radością. Czy istnieje bowiem coś lepszego, niż kilkuminutowa przerwa na świeże owoce?

Jak się zaopatrzyć?

Zaopatrywanie firmy w owoce nie jest praktyką powszechną, jednak stale usługa ta zyskuje na popularności. Właściciele firm mogą sami zajmować się kupowaniem owoców i przynoszeniem ich do swojej jednostki, jednak istnieje wygodna alternatywa. Kierownicy, którzy nie mają czasu, by zajmować się kupowaniem produktów samodzielnie mogą skorzystać z pomocy skoncentrowanych na tej usłudze firm. Zamawiając owoce z dostawą do biur i firm można mieć pewność o ich doskonałej świeżości i smaku. Zadowolenie pracowników gwarantowane – zwłaszcza dlatego, że koszty leżą po stronie szefa.

Zamknij