Owocowa Kraina >> Jakie owoce najlepiej zamówić do firmy?

Jakie owoce najlepiej zamówić do firmy?

Dorosły człowiek spędza w pracy średnio 1/3 doby. Jest to zwykle czas intensywnego wysiłku umysłowego. Same kanapki popijane kawą to za mało, żeby zapewnić sobie potrzebną energię i dobre samopoczucie sprzyjające koncentracji.

Jabłka i gruszki

Doskonale znany w Polsce owoc występujący w wielu odmianach, dostępny przez cały rok. Jabłko jest bogate w witaminy z grupy B, C oraz A. a także mikroelementy takie jak wapń, fosfor i potas. To owoc o dużej zawartości błonnika, który reguluje procesy trawienne.
Jeżeli smak jabłka nie należy do ulubionych, to dobroczynne działanie gruszki jest bardzo podobne. Dodatkowo zawiera ona jod, który reguluje działanie tarczycy. Podobnie jak jabłka należy ją jeść ze skórką, bo to w niej jest najwięcej witamin.

Malina czy truskawka?

Z jednej strony malina, której dobroczynne działanie wykorzystuje każda mądra babcia, z drugiej – przepyszna truskawka, na którą sezon trwa zawsze zbyt krótko. Obie pełne witamin i antyoksydantów, fosforu, magnezu, potasu i wapnia.

Banany

Ze względu na zawartość skrobi banan jest owocem sycącym. Bogaty w karotenoidy, witaminy A, E i C oraz te z grupy B, fosfor, magnez, selen, wapń i potas polecany jest osobom aktywnym i pragnącym uzupełniać niedobory. Banany mają delikatne działanie uspokajające, dobrze wpływają na układ krążenia i regulują ciśnienie krwi.

Zagrajmy w zielone

Kiwi to owoc idealny dla osób podejmujących intensywny wysiłek umysłowy – pełen witamin i potrzebnych mikroelementów na czele z magnezem, wapniem i żelazem.
Choć winogrona występują także w odmianach zielonych, to zdrowsze i bogatsze w składniki odżywcze są te o ciemnych jagodach. Ich spożywanie zaleca się zwłaszcza kobietom w ciąży i uprawiającym sport.

Owoce pestkowe

Rodzime śliwki, ale także brzoskwinie czy nektarynki wyróżniają się działaniem antynowotworowym i wspomagającym odchudzanie. Mają właściwości regulujące trawienie i są niezastąpione w przypadku zaparć.

Cytrusy

Pomarańcze i mandarynki do doskonałe źródło witaminy C. Są bardzo aromatyczne i orzeźwiające. Popularne są zwłaszcza w sezonie zimowym.

Owoce do firm to doskonała propozycja uzupełnienia diety w czasie pracy. Są lekkie i pełne witamin, cukry w nich zawarte są łatwo przyswajalne i szybko przekładają się na potrzebną energię, a przy tym bogactwo wyboru każdemu pozwala znaleźć coś dla siebie.

Zamknij