Owocowa Kraina >> Dlaczego owoce są tak ważne w codziennej diecie?

Dlaczego owoce są tak ważne w codziennej diecie?

owoce poznań 3

Wielokrotnie słyszymy, że owoce są zdrowe. Ale tak właściwie to dlaczego? Nie wiele osób się nad tym zastanawia, są zdrowe, bo każdy tak mówi: mama, przyjaciel, lekarz, a nawet pani z telewizora. Pora dowiedzieć się więcej.

Błonnik, naprawdę niezwykły związek
Owoce, jak również warzywa są źródłem błonnika w codziennej diecie. Błonnik to mieszanina polisacharydów, głównie celulozy i hemicelulozy, które nie są trawione w ludzkim przewodzie pokarmowym. Nie dostarczają substancji odżywczych, ale działają jak szczoteczka dla naszych jelit, wymiatają zalegające resztki pokarmowe i ułatwiają wypróżnianie.

Bogactwo witamin i nie tylko
Owoce zawierają mnóstwo przeróżnych witamin i są znacznie smaczniejszym źródłem niż tabletki. Prawie wszystko co pomarańczowe lub czerwone zawiera beta-karoten będący bazą do syntezy witaminy A w organizmie. Jedno średniej wielkości kiwi pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminę C, agrest zawiera luteinę wspomagającą wzrok, a wiśnie melatoninę ułatwiającą zasypianie.

Owoce są niezbędne w codziennej diecie, by utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Nie zawsze trzeba nawet wychodzić z domu, by je dostać. Na rynku są dostępne firmy oferujące owoce z dostawą do biur i firm w Poznaniu. I nie tylko w tym mieście przedsiębiorcy wychodzą do klientów – dostawa owoców Wrocław również zapewnia dowóz. Dzięki tym produktom w codziennej diecie dostarczamy minerałów, witamin, i błonnika, wszystko to w trosce o organizm i sprawnie działający układ pokarmowy. Naturalne substancje sprawdzają się najlepiej.

Zamknij