Owocowa Kraina >> Dlaczego owoce powinny znaleźć się w twojej diecie?

Dlaczego owoce powinny znaleźć się w twojej diecie?

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że nasz codzienny jadłospis musi być zróżnicowany. Jego zadaniem jest dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych mikroelementów. Tę żelazną zasadę niełatwo jest nam jednak realizować w praktyce. Najczęściej w diecie pomijamy owoce, bo trudno przy ich pomocy skomponować jeden z głównych posiłków. W ten sposób popełniamy jednak duży błąd, produkty te są bowiem niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Dlaczego powinny regularnie gościć na naszych talerzach?

Bo są zdrowe

Owoce to zdrowie – chyba nikt temu nie zaprzeczy. Szereg zawartych w nich witamin wzmacnia naszą odporność i pomaga w profilaktyce wielu schorzeń. Witamina A – zawarta w wiśniach czy brzoskwiniach – ma zbawienny wpływ na stan zdrowia naszych oczu, a C, w którą tak bogate są cytrusy – pomaga unikać przeziębień. W owocach obecny jest również błonnik, który wspomaga prawidłową pracę naszych jelit. Pochodzące z nich cukry proste dostarczają nam natomiast energii do działania w pracy czy w szkole.

Bo są smaczne

To kolejna niewątpliwa zaleta owoców. Zupełnie inaczej jest w przypadku warzyw – brukselka czy szpinak zgromadziły wszak pokaźne grono swoich przeciwników. Kto natomiast nie lubi truskawek czy arbuza? Soczyste, kolorowe owoce są przepyszne i sam ich widok napawa nas radością. Właśnie dlatego coraz więcej przedsiębiorców zamawia owoce do firmy Wrocław stwarza tego typu możliwości. Zdrowi i zadowoleni pracownicy to właśnie to, czego oczekuje każdy szef.

Bo nie tuczą

Jeżeli argument smaku i właściwości zdrowotnych nas nie przekonuje, pomyślmy o naszej wymarzonej sylwetce. Dużo łatwiej jest ją osiągnąć, pomiędzy posiłkami podjadając jabłka czy winogrona zamiast czekoladowego batona lub słonych paluszków. W przeciwieństwie do słodyczy i innych niezdrowych przekąsek owoce nie tuczą. Co więcej, zawarty w jabłkach czy malinach błonnik powoduje uczucie sytości. Sięgając po nie, redukujemy zatem dzienną dawkę kalorii, dzięki czemu łatwiej jest nam pozbyć się zbędnych kilogramów.

Zamknij